کدام سخت تر است؟

نزديک عيد و سال نو که می شود ،بچه ها و مخصوصا من عزا می گيریم.آخر خانه تکانی از ۱۰۰ تا امتحان در يک روز سخت تر و وحشتناک تر است.البته خدا را شکر ما امسال مثل هميشه خانه تکانی که زيررو کنيم و پدر خودمان و اسباب منزل را در بياوريم، نداريم . خدا را شکر.

شايد اين کار را از قديم بنا (می دونم فعلش غلط می باشد)کردن که کمی هم به فکر خانه دل بيافتيم ، شايدم نه!

شايدم منظور از خانه تکانی شستن درو ديوار جايی که زندگی فيزيکی داريم نباشد،شايدم باشد!

کار سخت اونی که يک دستمال خشک و يک دستمال تر برداريم و بيافتيم به جان قلب و دلمان و تمام سوراخ سنبه هايش را گردگيری کنيم.قلب و دل را زير رو کنيم چيزهای بدش را دور بريزيم، از خوبی هايش حتی اگر کهنه  هم شده باشد به بقيه ببخشيم. در انتها هم با مايع تمييز کننده بس پيس پيس کيش کنيم (شايد رو قلب يه همچين صدای ندهد) تا مطمئن شويم برای مدت طولانی خاک روی درزهای دلمان نخواهد نشست.

                                  

چه خوب می شد اگر با دلی خالی از کينه ، خالی از غم ،خالی از غصه ، خالی از بدی ها به استقبال فصل خواب انسان و طبيعت بيدار برويم.

/ 10 نظر / 7 بازدید
آدينه بوک

سلام. به فروشگاه اينترنتي کتاب و CD آدينه با تحويل رايگان هم سر بزنيد.

Elnaz

می دونستس اتوپيا ها هميشه قشنگن؟مثل اين آرزوهای تو. گاهی آرزوهای من هم همين شکلی می شه ام سخت بهشون می رسم.چون يه امر چند طرفه است .

alborz

اره...چه خوب می شد......

من

كاري نداره...شدنيه

احسان

سلام ای تنها بهونه برای نفس کشيدن دلم پر ميکشه هنوز برای به...رسیدن زیارت قبول ما هم همین تاریخ اردوی دانشجویی مشهد بودیم.

farhad yalda

سلام نسترن گوشی قرض ده...سيم کارت بترکون...آخر مرام واسه آدمای بی مرام

نگار

سلام سلام،رسيدن به خير که بهت گفتم،اون يه کيلو زعفرون يادت نرفته که؟ ميام ميگيرم ازت تا دوباره نرفتی مسافرت.در ضمن خونه تکونی که بيفتی به جون در و ديوارای خونت خيلی راحت تر از خونه تکونی دله. بعضی وقتا نميشه همه چيزو پاک کرد،نميشه خيلی چيزارو فراموش کرد، نميشه ....

بهار

سلام آپ کردم پیشم بیا

مزدك

زيبايی اين روز ها به همين تلاش برای فراهم آوردن شرايط يک استقبال بی بديل از بهاره. چه زيبا تر اگر اين تلاش از عرصه بيرون به مجال درون راه بیابد و نو شدن در وجود تک تکمان رخ بنماياند

محمد

خاله جان کمک نمی خوای؟ اگه خواستی من نیستما. راستی اگه دیدی گوشه قلبت این محمد رنگش رفته بود فقط یه دسمال روش بکش.یه وقت رنگش نکنیا!